EĞİTMENLER

BGA Bilgi Güvenliği AKADEMİSİ ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün düzelemekte olduğu Siber Güvenlik Yaz Kampı'nda yer alacak konuşmacı ve eğitmelerimiz aşağıdaki şekildedir.

Ozan Uçar - BGA Bilgi Güvenliği A.Ş Siber Güvenlik Uzmanı

2006 yılından beri profesyonel iş hayatında sızma testleri, Linux sistemlerin güvenliği ve bilişim güvenliği eğitimleriyle ilgilenmektedir. 2010 yılı itibariyle BGA Bilgi Güvenliği Eğitim ve Danışmanlık firmasında bilişim güvenliği üzerine eğitimler vemekte ve pentest ekibine liderlik yapmaktadır. Ozan UÇAR’ın ilgi alanları, sızma testleri, ağ sistemlerinde adli bilişim analizi, derinlemesine Metasploit, siber savunma sistemlerini atlama ve DDoS saldırıları gibi konulardan oluşmaktadır.

Sızma testleri ve bilişim güvenliği üzerine hazırladığı yazıları blog.bga.com.tr adresinden paylaşmaktadır. Türkiye, Azerbeycan ve Kuzey KIBRIS’da çok sayıda eğitim ve konferansa katılmış, bilgi güvenliği konularında sunumlar gerçekleştirmiştir. Çeşitli yıllarda gerçekleştirdiği konferans ve seminerlere http://www.cehturkiye.com/index.php/ozan-ucar adresinden ulaşılabilir.


Osman Cihat IşıkBGA Bilgi Güvenliği A.Ş Siber Güvenlik Uzmanı

Sakarya Üniversitesi'nde belirli bir süre Linux sistem yöneticiliği yaptıktan sonra, 2013 yılında BGA Bilgi Güvenliği A.Ş şirketinde sızma testleri uzmanı olarak profesyonel iş hayatına başlamıştır. Web uygulama ve network penetrasyon testleri ile birlikte ağ güvenliği konularında 2 sene çalıştıktan sonra SOME ekibine dahil olmuş ve şu anda Senior SOC Analyst olarak çalışmaktadır. Genel olarak kurumsal firmalardaki SIEM ürünlerine yönelik SOME çalışmaları yapmakta olup, bununla birlikte log analizi ve forensic çalışmalarına da destek vermektedir.

Osman Cihat IŞIK, uluslararası geçerliliği bulunan Certified Ethical Hacker (CEH v.8), EC-Council Certified Incident Handler (ECIH) ve Computer Hacking Forensic Investigator(CHFI) sertifikasına sahiptir. Yaptığı çalışmaları konu alan yazılarına http://blog.bga.com.tr ve http://www.meterpreter.net adresinden ulaşılabilir.


Halil Dalabasmaz BGA Bilgi Güvenliği A.Ş Sızma Testleri Uzmanı

BGA Bilgi Güvenliği şirketi bünyesinde Certificated Ethical Hacker, EC-Council Certificated Security Analyst ve Licensed Penetration Tester eğitimlerini almış olup Certificated Ethical Hacker v8 ve Offensive Security Certified Professional (OSCP) sertifikasına sahiptir.

Profesyonel iş hayatına BGA Bilgi Güvenliği şirketinde Penetration Test Specialist olarak başlayan Halil DALABASMAZ'ın ilgi alanlarını web uygulama güvenliği, mobil uygulama güvenliği ve ağ güvenliği oluşturmaktadır.

Web uygulama güvenliği, mobil uygulama güvenliği ve ağ güvenliği konuları üzerine olan yazılarını blog.bga.com.tr'den ve halildz.com üzerinden ulaşılabilir.


Fırat Celal Erdik - BGA Bilgi Güvenliği A.Ş Siber Güvenlik Servisleri Müdürü

İlköğrenim ve lise eğitimimi İzmir'de tamamladı. Lisans eğitimimi, Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitirerek devam ettiren Erdik, öğrencilik yıllarından itibaren, hobi olarak güvenlik üzerine çalışmalar yürütüyordu. Son 4 yıldır ise güvenlik üzerine özellikle penetration test alanında profesyonel olarak çalışmalar yapmaktadır. Erdik özel bir telekominikasyon şirketinde Ağ güvenliği uzmanı olarak çalışttıktan sonra BGA Bilgi Güvenliği A.Ş firmasında iş hayatına devam etmektedir. Erdik'in güncel olarak makale yayınladığı bloguna http://www.networkpentest.net/ adresinden gözatabilirsiniz. KONUŞMACILAR:


Mert SARICA - Bilişim Güvenliği Uzmanı

Kariyer hayatım, 2003 yılında eğitim aldığım üniversitenin elektronik ders seçme uygulaması üzerinde keşfetmiş olduğum kritik güvenlik zafiyetini üniversite yönetimi ile paylaşmam ile başladı. Bu paylaşım üzerine üniversite yönetimi tarafından başarı bursu ile ödüllendirildim ve Ethical Hacker olarak işe alındım. 2006 yılında Yeditepe Üniversitesi, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümünden mezun oldum. 2010 yılında ise Yeditepe Üniversitesi, İngilizce İşletme (MBA) programını tamamladım. 2007 yılından bu yana Finansbank’ın Bilgi Teknolojileri firması olan IBTech firmasında Expert Penetration Tester / Ethical Hacker olarak çalışmaktayım. Penetrasyon testinin yanı sıra zararlı yazılım analizi ve tersine mühendislik alanlarında da uzmanlaşmaktayım. 2014 yılı itibariyle Bahçeşehir Üniversitesi, Siber Güvenlik Yüksek Lisans Programı'nda Zararlı Yazılım Analizi dersi vermekteyim. Boş vakitlerimi bilişim güvenliği üzerine çalışmalar yaparak ve blog sayfam olan https://www.mertsarica.com adresinde yayımlayarak geçirmekteyim.


Not: Eğitmenler ve konuşmacılar güncellenmektedir.